Статті

Виготовлення друкованих плат у одиничному екземплярі затребуване виробниками електроніки, в основному, для тестування, виявлення помилок у нових проектах. Так виробник знижує ризик виготовлення серійних виробів, які згодом вимагають серйозних доробок. А також перевірки кількох ідей реалізації проекту шляхом виготовлення кількох видів одинично виготовлених друкованих плат.

Одиничне виготовлення друкованих плат

Розробка схеми

Розробка схеми при одиничному виготовленні друкованої плати проводиться так само, як і при серійному виробництві. Адже поодинокі зразки є основою запуску серійного виробництва. Тому правильна розробка схеми – це фундамент майбутнього пристрою.

Розведення плати

Процес проходить так:

підготовка схеми – за Вашою ідеєю інженер або Ви, якщо у Вас є знання, створює схему електричну принципову майбутнього пристрою.

Після того, як буде створено принципову схему, проводиться розведення топології друкованої плати. Виконується це, зазвичай, у спеціальній програмі (це може бути pcad, kcad, altium). На виході ми отримуємо gerber-файл, за яким можна замовити виготовлення майбутнього виробу на будь-якому виробництві.

Весь вищеописаний процес називається – створення документації.

Його можна виконати самостійно, якщо є навички. Або документацію можуть розробити за Вас інженери-електронщіки.

Де замовити одиничне виготовлення друкованих плат

Перед запуском проекту рекомендується виготовити кілька тестових зразків, щоб провести перевірку та корекцію роботи електронного пристрою. Замовити друковані плати, за наявності документації можна в будь-якому місці, включаючи комплектацію плати електронними компонентами та їх монтаж. Завдання – отримати тестові зразки плат, готові до перевірки.

Помилки, виявлені у тестових зразків, повинні бути враховані та виправлені на всіх рівнях документації, включаючи гербер-файл.

Висновки

Одиничні зразки друкованих плат необхідні виробникам для тестування реалізації різних варіантів ідеї. Коли потрібно вибрати з кількох варіантів один оптимальний, який стане прототипом для серійного виробництва електронного пристрою. А також, якщо планується серійний випуск друкованих плат, то виготовлення їх одиничних екземплярів знижує ризики та витрати при серійному виробництві.