Статті

Вартість виготовлення друкованих плат є одним із вирішальних аргументів для більшості компаній під час запуску проектів у серію. Ціна виготовлення плат залежить від кількох факторів, які нижче докладно розглянемо.

Вартість виготовлення друкованих плат

Вартість виготовлення друкованих плат залежить від чотирьох факторів:

Терміни виготовлення

В Україні є можливість виготовити друковані плати за 2-3 дні. Але слід розуміти, що за цим стоїть висока вартість за квадратний дециметр. Ціна може сягати 1000 грн за 1 дециметр квадратний. До того ж не будь-якої складності друковану плату можна виготовити в Україні. Наприклад, складну плату, із зазорами та отворами 0,2 мм і нижче виготовити на вітчизняному устаткуванні неможливо. Якщо терміни виготовлення 2-3 тижні є прийнятними – краще замовити виготовлення плат у постачальників, які співпрацюють з китайськими фабриками.

В Україні прості плати можна виготовити дуже швидко, але вони будуть невиправдано дорогими

Складність плати

Залежить від таких факторів, як:

  • кількість шарів
  • крок компонентів
  • покриття
  • товщина провідників
  • точність нанесення маски

Усе це впливає вартість. В Україні можна виготовити плати такої складності:
двошарові, із зазорами та товщиною провідника 0,5 мм та кроком компонента теж 0,5 мм. Про позолоту друкованої плати взагалі не йдеться.

Складні плати можна виготовити тільки в Китаї, та їх вартість розраховується індивідуально

Якість виробництва

Для виготовлення тестових зразків якість українського виробництва є прийнятною. Але для серійного виробництва цього недостатньо. Якість нанесення паяльної маски та олов’яного покриття у китайських виробників краща. А монтаж можна робити в Україні, в компаніях, які мають виробничі лінії, що відповідають найкращим світовим стандартам (таких на ринку достатньо).

Монтаж друкованих плат замовляйте у місцевих компаній, які мають власні високоякісні виробничі потужності

Кількість у партії

При запланованих виробництвах найвигіднішу ціну можна отримати при партіях, що повторюються. Наприклад, стандартна плата 100х100 мм буде коштувати при зразках (5 штук) – 750 грн з ПДВ за замовлення, а при партії 1000 штук – ціна буде 60 грн за дм2 з ПДВ. У результаті вартість замовлення може бути зменшена в 2 і більше разів, від вартості виготовлення зразків.

При плануванні у вартість серійного виробництва закладайте вартість виготовлення зразків

Висновки

Вартість виготовлення друкованих плат залежить від, насамперед, термінів, складності, необхідної якості та розміру партії. Зразки стандартних плат 100х100 мм можна отримати за ціною 750 грн з ПДВ за 5 штук. На великій партії, від 500 штук, у вітчизняного виробника можна отримати знижку вдвічі і більше. Але всі ці ціни з розрахунку, що терміновість виготовлення укладається терміном 2-3 тижнів. За оперативне виробництво, наприклад, 2-3 дні, доведеться заплатити вп’ятеро дорожче, а може й більше!