Статті

Виготовлення друкованих плат у Китаї може принести чимало користі бізнесу, як і багато проблем. Щоб у цьому розібратися, рекомендуємо ознайомитися з цією статтею. Отже, по порядку:

Як замовити виготовлення друкованих плат у Китаї

Всім відомо, що існує безліч фабрик з виробництва друкованих плат у Китаї. Всі вони мають сервіс обробки онлайн замовлень. Як правило, заводи працюють через власні сайти, програми, куди Ви можете підвантажувати свої дані. Попередньо слід зареєструватися. При цьому обов’язково доведеться вказати такі дані:

  • платіжні дані
  • адреса відвантаження

Докладніше розберемо процес розміщення замовлення.

Підготовка документації

Для розміщення замовлення виготовлення друкованих плат на фабриках у Китаї необхідний лише гербер-файл (gerber файл). Жодної іншої документації не приймається. Якщо Ви автоматично згенеруєте гербер-файл із систем проектування і він буде не повним – на виході вийде не робоча плата. Плата може бути без свердлівки, може бути свердлівка без металізації, або шари будуть віддзеркалені. Жоден китайський виробник цього перевіряти не буде. Тому важливим моментом для роботи з китайськими виробниками є правильно підготовлений гербер-файл.

Під час роботи з китайськими фабриками запорука успіху перебуває у правильно складеному гербер-файлі

Оплата

Після авторизації на сайті та завантаження Гербер необхідно провести оплату в розмірі, який розрахує калькулятор на сайті. Це завжди 100% передплата. Але потрібно врахувати, що при оплаті Вам потрібно визначитися з методом доставки плати в Україну, від якого залежить ціна замовлення. Якщо тестове замовлення потрібно виконати за 1-2 тижні (10 робочих днів) – це буде коштувати близько 30$. Якщо термін доставки буде 3-4 тижні – це може коштувати кілька доларів, але таке відправлення відбуватиметься через Укрпошту. Робота Укрпошти ніким не контролюється та не нормується, тож плати реально можуть приїхати і через 5-6 тижнів і навіть більше. Майте на увазі, що, в основному від термінів доставки з Китаю складатиметься загальна вартість замовлення. При терміні 1-2 тижні дешевше виконатиме замовлення через компанію-посередника китайської фабрики в Україні. Такі компанії також є на нашому ринку.

Вартість виготовлення плати залежатиме від способу доставки замовлення в Україну. Чим швидше та надійніше, тим дорожче. Різниця може досягати одного порядку, тобто, у 10 разів

Ризики

Ризики складаються з кількох аспектів. Перший з яких – якість гербер-файлу. Необхідна наявність 100% робочого правильного гербера. Якщо за Вашим гербером плати ще не робилися – замовте тестові зразки без ризику в Україні. Якщо Ви впевнені у своєму gerber-файлі – можете звернутися до китайців. Друге, з чого складається ризик роботи з китайськими фабриками або aliexpress – це розуміння того, що виробник не несе відповідальності за роботу обраної Вами служби доставки. Претензії прийняті не будуть, якщо перевізник, наприклад, Укрпошта, випадково втратить плати. Такі випадки трапляються. Також важливо розуміти, що при термінах доставки 1-2 дні ризики значно знижуються за рахунок доставки перевізником DHL, проте ціна значно зростає.

Ризики під час роботи з китайськими фабриками з виробництва друкованих плат складаються з технічних (робочий гербер-файл) та логістичних (доставка плат з Китаю)

Висновки

Виготовлення друкованих плат у Китаї на сьогоднішній день вигідне лише в тому випадку, коли Ви маєте 100% правильний гербер-файл і Вас не стримують терміни виробництва друкованих плат у 5-6 тижнів. З фінансового погляду це виправдано, проте є ризик доставки, від якого ніхто не застрахований. Якщо ж потрібно швидше та надійніше – звертайтесь до українських представників китайських компаній, які зможуть за 2-3 тижні виконати Ваше замовлення. При цьому Ви позбавитеся ризиків, пов’язаних з роботою служб доставки, і, якщо попросите, компанія виробник перевірить Ваш гербер, щоб унеможливити ризик отримати неробочі зразки або серію друкованих плат.