Статті

Виготовлення друкованих плат за зразком

Як виготовити друковану плату за зразком – це питання часто порушується у розмові з нашими менеджерами з боку замовника. Тому внесемо ясність, досконально розібравши можливі варіанти вирішення цієї проблеми.

Опис проблеми

Одним із найчастіших запитів з нашого досвіду є запит на копіювання друкованих плат, тобто. коли є зразок плати та його потрібно розмножити. Або плата вийшла з ладу і таку ж треба зробити. І тут існують два шляхи вирішення цієї проблеми.

Підходи вирішення проблеми

  • запитати таку саму плату у виробника, попередньо потрібно буде виробника знайти
  • Якщо друкована плата – це комплектуюче якогось виробу, виробник якого відомий, наприклад, Samsung, ASUS, HP, DELL – то в такому випадку відразу звертайтеся в авторизований сервіс центр. Як правило, Ви отримаєте відповідь і якщо можливо, тобто плата сучасна і виготовляється, сервісний центр, з великою ймовірністю, Вам її продасть. Якщо ж виробник виробу невідомий – вивчайте маркування самої плати та шукайте безпосередньо виробника плати. У такому разі ймовірність отримання плати значно зменшується.

  • підготувати документацію для виробництва друкованих плат (виготовлення необхідної кількості)
  • Якщо виробник невідомий або пошуки його закінчилися невдачею – нічого іншого не залишається, як зробити плату на замовлення, а для цього потрібно починати з підготовки документації .

Пошук виробника друкованої плати

Якщо плата згоріла в якомусь пристрої і її необхідно замінити – перше, що варто виконати – це, як говорилося вище, звернутися до сервісного центру виробника. Він може або відремонтувати плату, що вийшла з ладу, або замінити її, або відмовитися від пошуку вирішення цієї проблеми. Наше завдання – переконати виробника продати нам друковану плату.

Наше завдання – переконати виробника продати нам друковану плату

Якщо виробник пристрою невідомий, тоді є єдиний варіант – знайти абревіатури на друкованій платі, щоб по них спробувати знайти виробника і звернутися до нього безпосередньо. Якщо це все виконати неможливо, а плату потрібно виготовити – то залишається самому розробити документацію для її виробництва.

Відсутність плати у виробника або неможливість визначення останнього, дають єдине рішення – виготовити плату самостійно

Самостійна розробка документації

Для створення документації необхідно мати електричну схему важливу, тобто її розробити. Це можна зробити самостійно за наявності спеціальних знань для цього. Або ж звернутися до компанії, яка надає послуги контрактного виробництва електроніки. У такому разі необхідно надати фахівцям-розробникам цієї компанії зразок друкованої плати, щоб вони склали за нею схему. Процес виглядає так:

  • складання принципової електричної схеми
  • розведення друкованої плати з урахуванням форм-фактора, метою якої є виготовлення gerber-файлу
  • складається специфікація щодо компонентів, яка входить до набору документації

Це мінімальний набір документів, необхідний виготовлення друкованої плати. Після цього оцінюється вартість виготовлення зразків. І здійснивши оплату, можна отримати мінімальну їх кількість (зазвичай – це 5 штук). За цією ж документацією плату можна виготовити серійно, тобто у будь-якій необхідній кількості.

Плюси та мінуси підходів

Плюси замовлення плат у виробника або сервісному центрі в тому, що Ви відразу отримаєте готове рішення. І це буде швидше та дешевше для того, щоб отримати одну копію друкованої плати.

Для отримання одиничної копії плати завжди намагайтеся домовитися з виробником. Цей шлях буде дешевшим і швидшим

Якщо копій потрібно більше, наприклад, сто, то доцільно піти довгим шляхом: зробити документацію, зразки, їх перевірити і виготовити потрібну кількість друкованих плат. У цьому плюс другий підхід.

При необхідності виготовлення дрібносерійної або серійної партії плат потрібно розуміти, що це не дешево і не швидко

Однак далеко не завжди при першому підході Ви можете визначити виробника. І це величезний мінус. Гарантовано клонувати електронну плату можна, використовуючи другий похід: створення документації, а нею плати. Мінуси другого підходу в тому, що це не дешево. І спочатку доведеться вкластися як у створення документації, так і у виготовлення зразків.

Висновки

Якщо потрібно отримати одиничну копію виробу і є можливість придбати його у виробника – робіть саме так.
Якщо такої можливості немає (не ідентифікується виробник або немає можливості у нього купити цю плату) – доведеться платити за створення документації та виготовлення друкованої плати, але в цьому випадку, маючи всі необхідні документи, Ви можете зробити будь-яку їх кількість в будь-який час, незалежно від факторів чи обставин!